Mapa areálu

Sjezdové lyžování

Nejznámějším centrem sjezdového lyžování na teplicku je bezpochyby lyžařské středisko na Bouřňáku. Hora Bouřňák (869 m n. m.) nabízí v zimě výborné sněhové podmínky a proto zde bylo vybudováno šest sjezdovek (1 lehká, 4 středně náročné a 1 těžká), které jistě uspokojí jak začínající, tak také zkušené lyžaře.

Mapa ski areálu Bouřňák

Schématický plánek lyžařského areálu Bouřňák
[plánek ve větším rozlišení]

Mírně pokročilí lyžaři se mohou zdokonalovat na Hrobské sjezdovce, která se jako jediná nachází na jižním svahu. Ale i nároční lyžaři zde ocení výjimečný pohled na malebnou krajinu Českého středohoří. Zkušení borci mohou předvést své schopnosti na slalomovém svahu, který mimochodem patří mezi nejstrmější v České republice. Rozmanitý profil zbývajících tří sjezdovek nabízí nezapomenutelné lyžařské zážitky. Na své si zde přijdou také příznivci snowboardingu, pro které je vybudováné několik technických prvků v horní části Hrobské sjezdovky.

Sjezdovky na Bouřňáku

Název / obtížnost Délka Převýšení Vlek Kapacita vleku
1. Slalomový svah
(těžká, osvětlená)
700m 256m Doppelmayr
Poma H 210
1190 os/hod.
900 os/hod.
2. Stará sjezdovka
(střední)
876m 258m není v provozu  
3. Nová sjezdovka
(střední)
933m 261m    
4. Pařezovka
(střední)
517m 166m    
5. Turistická sjezdovka
(lehká)
2570m 283m    
6. Hrobská sjezdovka
(střední, osvětlená)
925m 192m Poma F 500 os/hod.
7. Dětský svah Údolíčko
(pro děti)
380m   Poma P 600 os/hod.
8. Dětský svah Mikeska
(pro děti)
       

Více informací o sjezdovém lyžování na Bouřňáku naleznete zde.

 

Běžecké lyžařské tratě

Sport Centum Bouřňák zajišťuje mimo provozu sjezdového areálu i úpravu běžěckých tratí. Osu běžeckého areálu tvoří Krušnohorská lyžařská magistrála procházející po hřebenu. SC Bouřňák upravuje její úsek mezi obcemi Nové Město na západě a Komáři Vížkou na východě. V okolí magistrály lze najít celou řadu překrásných, méně frekventovaných tratí. Mezi nejhezčí patří oblast Grünnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště. Na obou místech najdete tratě s nenáročnými profily vhodnými pro ski turistiku. K orientaci v terénu si lze stáhnout plánky upravovaných tratí (viz následující obrázek).

Mapa zimních turistických lyžařských tras

Zimní turistická mapa lyžařských tras
[mapa ve větším rozlišení]

U nádraží Nové Město se nachází běžecký stadion s ohřívárnou, šatnou a bufetem, v jehož okolí naleznete řadu náročnějších homologovaných tratí a oblíbené turistické tratě 5 a 10 km. A jelikož i v sousedním Německu lze nalézt řadu upravených stop, můžete využít pěší turistické přechody na Cínovci a Moldavě a navštívit třeba moderní biatlonový areál na Zinnwaldu nebo se projet po opuštěném železničním náspu od nádraží Moldava do Holzhau.

Více informací o běžeckém lyžování na Bouřňáku naleznete zde.

 

Skialpové stezky

V okolí lyžařského areálu na Bouřňáku jsou značené skialpové stezky. Tento projekt skialpových tratí se optimisticky jmenuje SKIALP NAD HROBEM. Nástupním místem většiny tras je parkoviště v Mikulově, kde se také nachází souhrná mapa. K sestupům slouží sjezdovky Sport Centra Bouřňák.

Mapa skialpinistického areálu v okolí Mikulova

Skialp nad Hrobem
[plánek ve větším rozlišení]

O projektu, tratích, obtížnostech, závodech a skialpových akcích se dozvíte z internetové stránky, kterou provozuje sdružení Skialp nad Hrobem.

Více informací o skialpinismu na Bouřňáku naleznete zde.

 

Právě se děje

Webcam Vjezd
Webcam Nástup na vleky
Webcam Údolíčko

Aktuálni teplota:
Bouřňák - vrch
Teplota23.1 C
Vlhkost54.4 %
Rosny bod13.4 C
Údolíčko
Teplota34.7 C
Vlhkost35.3 %
Rosny bod17.1 C
Hrobska - nastup
Teplota24.1 C
Vlhkost56.8 %
Rosny bod15.0 C