Sjezdové lyžování

Jedním z nejznámějších center sjezdového lyžování v Krušných horách je bezpochyby lyžařské středisko na Bouřňáku. Hora Bouřňák (869 m n. m.) nabízí v zimě výborné sněhové podmínky a proto zde bylo postupně vybudováno několik sjezdovek o celkové délce 8,6 km. V současnosti je zde v provozu celkem šest sjezdovek (2 lehké, 3 středně náročné a 1 těžká), které jistě uspokojí jak začínající, tak také zkušené lyžaře.

 

Mírně pokročilí lyžaři se mohou zdokonalovat na Hrobské sjezdovce, která se jako jediná nachází na jižním svahu. Ale i nároční lyžaři zde ocení výjimečný pohled na malebnou krajinu Českého středohoří. Zkušení borci mohou předvést své schopnosti na slalomovém svahu, který mimochodem patří mezi nejstrmější v České republice. Rozmanitý profil zbývajících tří sjezdovek nabízí nezapomenutelné lyžařské zážitky. Na své si zde přijdou také příznivci snowboardingu, pro které je vybudováné několik technických prvků v horní části Hrobské sjezdovky.

Mapa Sport Centra Bouřňák

 NázevObtížnostDélkaPřevýšeníVlekKapacita vleku
1

Slalomový svah
těžká, osvětlená880m280mDoppelmayr,
Poma H 210
1190 os/hod.,
900 os/hod.
2

bývalá Stará sjezdovka
neupravovaná, neudržovaná1 110m280m
3

Nová sjezdovka
střední1 200m 280m
4

Pařezovka
střední1 700m 280m
5

Turistická sjezdovka
lehká2 550m 280m
6

Hrobská sjezdovka
střední, osvětlená680m 140mPoma F500 os/hod.
7

Sjezdovka Údolíčkolehká, pro děti320m50mPoma P600 os/hod.
+

Cvičná loukadětský svah130mMikeska,
Michalek
do 400 os/hod.,
do 500 os/hod.

Běžecké lyžařské tratě

Sport Centum Bouřňák zajišťuje mimo provozu sjezdového areálu i úpravu běžěckých tratí. Osu běžeckého areálu tvoří Krušnohorská lyžařská magistrála procházející po hřebenu. SC Bouřňák upravuje její úsek mezi obcemi Nové Město na západě a Komáři Vížkou na východě. V okolí magistrály lze najít celou řadu překrásných, méně frekventovaných tratí. Mezi nejhezčí patří oblast Grünnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště. Na obou místech najdete tratě s nenáročnými profily vhodnými pro ski turistiku.

U nádraží Nové Město se nachází běžecký stadion s ohřívárnou, šatnou a bufetem, v jehož okolí naleznete řadu náročnějších homologovaných tratí a oblíbené turistické tratě 5 a 10 km. A jelikož i v sousedním Německu lze nalézt řadu upravených stop, můžete využít pěší turistické přechody na Cínovci a Moldavě a navštívit třeba moderní biatlonový areál na Zinnwaldu nebo se projet po opuštěném železničním náspu od nádraží Moldava do Holzhau.